Božićna priredba

Scena s predstaveU petak i subotu 20. i 21. prosinca u našoj je Gimnaziji upriličen vrlo sadržajan program. Prvo su tercijani, na koncu prvoga polugodišta, u petak navečer, ostalim kolegama i ukućanima priredili božićnu čestitku uz nekoliko prigodnih pjesama. U ime svih sjemeništaraca vrlo srdačno su zahvalili svojim profesorima, napose odgojiteljima, na velikoj požrtvovnosti i trudu kako bi se oni iz dana u dan izgrađivali kao zreli i odgovorni ljudi.

Sutradan, u subotu, program je započeo božićnim sajmom koji su pripremili naši đaci. Potom je upriličeno otvaranje izložbe akad. slikara Džemaila Silajdžića u holu Konvikta. Vrhunac proslave bila je priredba koju je otvorila Schola cantorum skladbom Veni, o Sapientia pod ravnanjem prof. Melise Zerdo. Zatim su nastupili kvartet flauta i tamburaški orkestar pjesmom U se vrijeme godišta, na čelu s maestrom Tomo Maltarem. Nakon njih pokazali su se i naši gitaristi skladbom Božić dolazi. Središnja točka priredbe bio je dramski komad Brat magarac, koji je na pomalo neobičan i komičan način spremila glumačka družina na čelu s prof. Anom Tomas i fra Zvonkom Benkovićem. Nazočnima su se obratili kardinal Vinko Puljić i gvardijan fra Josip Ikić. Nakon njihovih božićnih čestitki uslijedio je stavak Sanctus iz Mise za mir Karla Jenkinsa, koji je otpjevao Mješoviti zbor FKG-a pod dirigentskom palicom prof. Alme Aganspahić. Na koncu, gosti su s tamburašima otpjevali tradicionalnu božićnu pjesmu Radujte se, narodi, nakon čega je druženje nastavljeno u Konviktu.