Stoljeće našeg velikana

Fra Ignacije GavranDana 24. veljače 2014. obilježili smo stogodišnjicu rođenja dugogodišnjega profesora, knjižničara, odgojitelja i ravnatelja naše Gimnazije fra Ignacije Gavran. U holu Konvikta postavljena je izložba njegovih knjiga i članaka objavljenih u različitim časopisima. Fra Ignacije se bavio i slikarstvom pa su izložbi pridodana i njegova umjetnička djela: Portret majke, autoportreti i mrtve prirode u akvarelu. Đaci i profesori imali priliku pogledati i kratak dokumentarni film o fra Ignaciju, koji je u povodu ove obljetnice izradila visočka produkcijska kuća Magazin plus. Ovom skromnom akademijom i izložbom željeli smo fra Ignaciju izraziti svoju zahvalnost za sav njegov radni i životni vijek posvećen Bogu i čovjeku.

Alen Kristić - Sjećanje na fra Ignacija Gavrana

Fra Ignacije Gavran - životopis

_MG_4308.JPG_MG_4328.JPG_MG_4335.JPG_MG_4400.JPG_MG_4405.JPG_MG_4427.JPG_MG_4430.JPG