Poklade 2014.

Poklade 2014.Zezat ćemo mi noćas one što zezaju nas,
zezat ćemo malo sve, profesore najviše!

Od ranih jutarnjih sati 4. ožujka počelo je spremanje đaka za Pokladni utorak. Na nastavi se moglo vidjeti mnoštvo pomno biranih maski i kostima, a navečer je upriličena priredba koju su pripremili učenici i profesorice. Kako su na samom početku tamburaši u stihovima najavili da će se našaliti sa svima, ipak je najviše mjesta ostavljeno profesorima. Neke su od njih đaci vrlo vjerno oponašali te komentirajući i karikirajući njihove nastupe, izjave, ponašanje i svjetonazor.

Učenici su iskoristili ovu priliku, jedinu legalnu u školskoj godini, kako bi kroz šalu ukazali na nedostatke i smiješnu stranu profesora, ali i na nemar i neozbiljnost svojih kolega. Zato nije bilo mjesta ni za kakvu ljutnju. Predstava je pokazala kako nam je potrebno stalno oplemenjivati i same sebe i svoje odnose prema drugima.