Ljetna škola za 50 osnovaca iz Posavine

Ljetna školaU Franjevačkom konviktu Visokom od 30. lipnja do 5. srpnja održava se I. ljetna škola Franjevačke klasične gimnazije. Pod geslom Znam – mogu – hoću! u ovom neobično veselom i lijepom projektu sudjeluje 50 osnovaca viših razreda osnovne škole iz poplavljenih općina Orašje i Domaljevac-Šamac.

Svi učenici prije podne pohađaju nastavu iz gimnazijskih predmeta – hrvatskog, engleskog, latinskog i grčkog jezika te glazbe, matematike, zemljopisa, kemije, biologije, fizike i informatike – a poslije podne i navečer vrijeme provode družeći se kroz sport, učenje i posjete okolnim mjestima, od Sarajeva do Kraljeve Sutjeske, Fojnice i Kreševa.

Polaznici škole oduševljeni su smještajem u Konviktu te općenito organizacijom i funkcioniranjem Franjevačke klasične gimnazije. Organizatori su također vrlo zadovoljni odzivom i sudjelovanjem vjerujući da će Ljetna škola sljedeći put biti još brojnija i uspješnija.

ljetnaskola00.jpgljetnaskola01.jpgljetnaskola02.jpgljetnaskola03.jpgljetnaskola04.jpgljetnaskola05.jpg